Reklama

Reklama

Wrocław: Karetka z pacjentem czekała osiem godzin

Karetka z pacjentem na podjeździe szpitala we Wrocławiu czekała osiem godzin. Dwie kolejne po siedem – informują TVN24 i Radio Wrocław.

Zdarzenie miało miejsce 29 sierpnia przed 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Karetka z jednym z pacjentów musiała czekać osiem godzin, dwie inne o godzinę krócej. W tym czasie karetki były unieruchomione, bo znajdujący się w nich chorzy oczekiwali na łóżka.

Jak tłumaczy TVN 24 rzeczniczka szpitala Marzena Kasperska, tego dnia było bardzo wielu pacjentów. Do kliniki przyjechało w sumie 48 karetek, a Szpitalny Oddział ratunkowy przyjął 114 pacjentów.

"W pewnym momencie zaczęło nam fizycznie brakować miejsc, by położyć pacjentów" - powiedziała Kasperska. Rzeczniczka zapewniła, że oczekujący w karetkach pacjenci byli pod stałą opieką lekarzy i byli przebadani przez specjalistów, nawet kilkukrotnie. "Tak naprawdę nie czekali na pomoc medyczną, ale na wolne łóżko" - dodała w rozmowie z TVN24.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy