Reklama

Reklama

Wrocław: Agresywny pasażer siłą wyprowadzony z samolotu

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach musieli interweniować na pokładzie samolotu, gdy agresywny pasażer nie stosował się do poleceń kapitana. Ukarano go mandatem w wysokości 500 zł.

Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak poinformowała, że do zdarzenia doszło 13 grudnia na pokładzie samolotu lecącego z Dublina do Wrocławia.

Reklama

- Lecący samolotem z Dublina 29-letni pasażer pomimo wielokrotnego upominania przez załogę samolotu nie reagował na wydawane mu polecenia, był agresywny i pobudzony. Na prośbę kapitana statku funkcjonariusze zespołu interwencji specjalnych wkroczyli na pokład samolotu. Pasażer został wyprowadzony z samolotu i doprowadzony do pomieszczeń służbowych - powiedziała rzecznik.

Dodała, że z uwagi na jego agresywne zachowanie funkcjonariusze zastosowali środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek oraz chwytów transportowych.

Pasażer był pod wpływem

- Okazało się, że pasażer spożywał wcześniej alkohol. Badania jego krwi wykazały nie tylko dwa promile alkoholu, ale także obecność znacznych ilości narkotyków w jego organizmie - powiedziała rzecznik.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł za wykroczenie polegające na niestosowaniu się do poleceń kapitana statku powietrznego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama