Reklama

Reklama

Wałbrzych: Pożar w mieszkaniu. Dwóch mężczyzn nie żyje

Dwóch mężczyzn zginęło w pożarze mieszkania przy ul. Katowickiej w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). Pomimo udzielonej im pomocy, nie udało się ich uratować. - Mężczyźni zatruli się tlenkiem węgla - poinformowała mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Policja apeluje by nie zakrywać przewodów wentylacyjnych i dbać o drożność przewodów kominowych.

Pożar wybuchł w w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Wałbrzychu przy ulicy Katowickiej w czwartek. Strażacy dostali zgłoszenie o pożarze około godziny 6:00 - poinformował Dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu.

- Na miejscu było duże zadymienia na korytarzach budynku, a w mieszkaniu strażacy znaleźli dwie osoby - powiedział strażak. Pomimo udzielonej im niezwłocznie pomocy, nie udało się ich uratować. - Dwóch mężczyzn zatruło się tlenkiem węgla - poinformowała mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Reklama


Ogień w mieszkaniu objął jedynie fragment podłogi przy piecu kaflowym.

Apel policji

Trwa sezon grzewczy, dlatego policjanci zwracają się do wszystkich mieszkańców województwa z apelem. 

- Pamiętajmy, aby nie zakrywać przewodów wentylacyjnych i dbać o drożność przewodów kominowych oraz szczelność użytkowanych pieców grzewczych - przypominają policjanci.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje