Reklama

Reklama

W autobusie zatrzymano mężczyznę z hulajnogą. Policja pokazuje nagranie

Zapis monitoringu z autobusu, w którym jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę z elektryczną hulajnogą, został opublikowany w czwartek (3 września) na stronie internetowej dolnośląskiej policji. Przewożenie takiej hulajnogi jest niezgodne z regulaminem przewozu w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Jeleniej Górze.

W komunikacie towarzyszącym opublikowanemu zapisowi monitoringu rzecznik dolnośląskiej policji Kamil Rynkiewicz przypomniał, że w niedzielę (30 sierpnia) wieczorem jeleniogórscy policjanci zatrzymali w miejskim autobusie 35-letniego mężczyznę.

Pijany i - jak się potem okazało - poszukiwany przez prokuraturę mężczyzna nie chciał wysiąść z miejskiego autobusu, do którego wprowadził elektryczną hulajnogę. Policja siłą wyprowadziła i zatrzymała mężczyznę.

Filmowały to jadące z nim dzieci. Fragment tych nagrań trafił do internetu i miał świadczyć o brutalności interwencji policji.

Reklama

Zarzuty dla mężczyzny

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: znieważenia funkcjonariuszy oraz groźby w celu odstąpienia od czynności. Za te przestępstwa grozi do trzech lat więzienia. Będące w wieku ośmiu i 14 lat dzieci z autobusu odebrała matka.

Rzecznik dolnośląskiej policji podkreślił też w oświadczeniu, że kilka godzin przed zatrzymaniem 35-latka dzieci mężczyzny chcąc podróżować autobusem z hulajnogą elektryczną, zostały poproszone przez kierowcę o jego opuszczenie, co uczyniły.

- Po kilku godzinach pojawiły się w autobusie z zatrzymanym później mężczyzną oraz elektryczną hulajnogą. Na zarejestrowanym przez kamery monitoringu obrazie widać chociażby, jak 35-latek siłowo otwiera drzwi autobusu na przystanku, wypuszczając dzieci na zakupy. Po chwili wracają one, przekazując jeden z artykułów mężczyźnie. Jest nim plastikowa butelka z napojem, którą opróżnia on częściowo, wylewając zawartość poza autobus. Następnie wypełnia ją płynem z innej, szklanej butelki. Po chwili ojciec dziewczynek zaczyna spożywać przyrządzoną w ten sposób miksturę - powiedział Rynkiewicz.

Głos zabrał Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze

Głos w sprawie zabrał też Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze. W opublikowanym na oświadczeniu napisano, że zgodnie z regulaminem pasażer może jechać tylko z bagażem podręcznym spakowanym do np. torby, walizki, kufra, plecaka. Wyjątek stanowi dozwolony transport wózków dziecięcych i wózków inwalidzkich, natomiast przewóz roweru jest obwarowany dodatkowymi warunkami i przepisami.

"Regulamin zabrania także przewożenia przedmiotów stanowiących zagrożenie dla innych osób. Zgodnie z wytycznymi organizatora transportu z przewozu został wykluczony również elektryczny skuter" - podano w oświadczeniu.

Reklama

Reklama

Reklama