Reklama

Reklama

Ukrywał się przed policją. W chwili zatrzymania znowu złamał prawo

W ciągu ostatnich czterech dni wałbrzyscy funkcjonariusze zatrzymali aż 19 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeden z poszukiwanych, 25-latek, w chwili zatrzymania miał przy sobie narkotyki.

Aspirant sztabowa Agnieszka Głowacka-Kijek z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wyjaśnia, że listy gończe to nie jedyny sposób na uciekających przed wagą Temidy. Sądy i prokuratury mogą jeszcze wydawać zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia ociągających się do odbycia kary. Ich celem jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

- Policjanci często kontrolują ewentualne kryjówki osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W większości przypadków jest to ciężka i żmudna praca operacyjna, ponieważ osoby, które są poszukiwane, starają się robić wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi - mówi policjantka.

Reklama

Dodatkowe trzy lata

Głowacka-Kijek dodaje, że tylko w ciągu ostatnich czterech dni na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego miejscowi policjanci zatrzymali aż 19 osób ukrywających się przed organami ścigania. Wśród "pechowców" znalazł się m.in. 25-letni wałbrzyszanin, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za posiadanie narkotyków. Teraz będzie musiał znów odpowiadać za to przestępstwo przed sądem.

- W trakcie wykonywania czynności policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Za kolejne popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara trzech lat pozbawienia wolności. Teraz wałbrzyszanin trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd następnie zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie Polski - informuje aspirant sztabowa KMP w Wałbrzychu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy