Reklama

Reklama

Świebodzice: Prezydent ogłosi żałobę narodową?

Prezydent Andrzej Duda rozmawiała z premier Beatą Szydło o sytuacji w Świebodzicach, gdzie zawaliła się kamienica – poinformował w niedzielę dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski. Powiedział też, że na razie nie ma planów wprowadzenia żałoby narodowej.

"Nie ma na razie takich planów" - odpowiedział Magierowski na pytanie Radia Zet i Polsat News, czy prezydent rozważa wprowadzenie żałoby narodowej.

"Pan prezydent rozmawiał wczoraj telefonicznie z panią premier na temat sytuacji w Świebodzicach. Pani premier zdała mu relację, jako że ona z kolei ma bezpośredni kontakt także z wojewodą dolnośląskim i wczoraj wieczorem była na miejscu tragedii, więc rozmawiali wczoraj właśnie z panem prezydentem na temat tej tragedii i dalszych kroków" - poinformował Magierowski.

Przypomniał, że w sobotę prezydent za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył kondolencje rodzinom ofiar.

Reklama

W sobotę w Świebodzicach (Dolnośląskie) zawaliła się kamienica. Zginęło sześć osób, a cztery zostały ranne. Specjalistyczne zastępy poszukiwawczo-ratownicze Państwowej Straży Pożarnej wciąż przeszukują gruzowisko. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy