Reklama

Reklama

Świdnica: Nagi prokurator spacerował po mieście. Został zawieszony

Niecodzienne zdarzenie w Świdnicy. Media obiegły zdjęcia nagiego mężczyzny, który robił zakupy w jednym ze sklepów w mieści. Okazało się, że to jeden z lokalnych śledczych. "Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, którego dotyczą doniesienia medialne, został niezwłocznie zawieszony w czynnościach służbowych" - przekazał rzecznik PK Łukasz Łapczyński.

O sprawie jako pierwszy poinformował portal swidnica24.pl.

Świdnica: Nagi prokurator spacerował po ulicach

Według portalu, nagi mężczyzna chodził po osiedlu Zarzecze w Świdnicy; widziany był na kilku ulicach, a także w jednym ze sklepów.

O sytuacji powiadomiona została Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy. Jak się okazało, mężczyzna był pijany.


Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk potwierdził, że mężczyzna to prokurator pracujący w jednej z jednostek okręgu świdnickiego. Dodał, że zdarzenie miało miejsce, gdy mężczyzna przebywał na urlopie.

Reklama

Prokurator ze Świdnicy został zawieszony

"Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, którego dotyczą doniesienia medialne, został niezwłocznie zawieszony w czynnościach służbowych, a rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie uchybienia przez niego godności urzędu" - poinformował w piątek Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

"Prokurator pracę w prokuraturze rozpoczął w 2011 r., początkowo w Wałbrzychu, a następnie w Świdnicy. Przełożeni nie zgłaszali dotąd uwag do merytorycznych aspektów jego pracy. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o prokuraturze karą dyscyplinarną dla prokuratora może być upomnienie, nagana, obniżenie wynagrodzenia zasadniczego, kara pieniężna, usunięcie z zajmowanej funkcji, przeniesienie na inne miejsce służbowe lub wydalenie ze służby prokuratorskiej" - przekazał rzecznik.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje