Reklama

Reklama

Sprzedali na złom promieniotwórczy metal. Trwa śledztwo

Policja prowadzi śledztwo w sprawie narażenia życia i zdrowia poprzez niewłaściwe obchodzenie się z materiałem radioaktywnym. Dwaj mężczyźni w Mirkowie pod Wrocławiem jako złom sprzedali metal, który był promieniotwórczy.

Sierżant sztabowy Rafał Jarząb z wrocławskiej policji poinformował w sobotę, że miejsce, w którym dwaj mężczyźni rozbierali sprzęt medyczny, by elementy metalowe sprzedać na złom, zostało zabezpieczone przez specjalistów z Państwowej Agencji Atomistyki.

- Chodzi o szopę w Mirkowie, w gminie Długołęka. Została sprawdzona i zabezpieczona przez specjalistów i to miejsce nie jest niebezpieczne dla mieszkańców. Ci dwa mężczyźni byli nieświadomi, że mają do czynienia z materiałem radioaktywnym. Rozbierali stary sprzęt medyczny, by sprzedać elementy metalowe na złom - powiedział.

Reklama

Złomiarz trafił na badania

Dodał, że śledztwo w sprawie narażenia życia i zdrowia poprzez niewłaściwe obchodzenie się z materiałem radioaktywnym jest na wczesnym etapie. Poinformował, że jeden z mężczyzn trafił na specjalne badania do szpitala w Zielonej Górze, które mają stwierdzić, czy nie został napromieniowany.

Sprawa wyszła na jaw przed kilkoma dniami, gdy w na składowisku metali w Dąbrowie Górniczej stwierdzono, że w transporcie z Mirkowa znalazł się materiał radioaktywny.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama