Reklama

Reklama

Sobótka: Nurkowie utknęli w zalanej kopalni. Nie wiadomo, czy żyją

Nurkowie utknęli w zalanej kopalni w Sobótce na Dolnym Śląsku. Co najmniej trzech nurkujących od popołudnia nie wypłynęło na powierzchnię akwenu. Nie wiadomo, czy żyją. W kopalni Sobótka trwa akcja ratunkowa i poszukiwawcza.

Informację o zdarzeniu przyjęto po godz. 14.

Kopalnia Sobótka. Trzy osoby zaginione

- W sztolni łącznie nurkowało sześć osób, dwie osoby nie wypłynęły. Po dotarciu na miejsce otrzymaliśmy informację, że jeden z tej grupy nurkowej tam popłynął i niestety też nie powrócił. Na ten moment mamy trzy osoby, które są zaginione i są pod wodą i trzy osoby, które są na powierzchni - przekazał Polsat News oficer prasowy Komendanta Miejskiej  PSP we Wrocławiu st. kpt. Tomasz Szwajnos.

Sobótka. Trwa akcja ratunkowa

Strażacy używają specjalistycznego sprzętu. W akcji uczestniczą nurkowie, którzy mają doświadczenie w takich poszukiwaniach.

Reklama

- Działania są bardzo utrudnione, ze względu na bardzo trudne warunki panujące na dole. Przejrzystość wody jest obecnie zerowa - przekazał strażak.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne