Reklama

Reklama

Schował się przed policjantami w łóżku chorego seniora. Na koncie ma kilka przestępstw

Policjanci z Bolesławca na Dolnym Śląsku zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu ciężarowego. Mężczyzna schował się w łóżku chorego seniora, ale nie przechytrzył funkcjonariuszy. Za liczne przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Aspirant sztabowy Monika Kaleta poinformowała w poniedziałek (12 października), że funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu ciężarowego.

Reklama

- Sprawca liczył, że uda mu się przechytrzyć policjantów, ukrywając się w łóżku, gdzie leżał senior. Kiedy policjanci zapukali do drzwi lokalu, usłyszeli głos starszego mężczyzny, który twierdził że czuje się bardzo źle i nie jest w stanie otworzyć drzwi - powiedziała policjantka.

Dodała, że funkcjonariusze zainteresowali się stanem zdrowia seniora i chcieli na miejsce wezwać karetkę. Dzięki pomocy strażaków policjanci weszli do pokoju "schorowanego" starszego pana, gdzie okazało się, że w łóżku z seniorem leży ukryty poszukiwany przestępca.

Wiele wartościowych przedmiotów

41-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego został zatrzymany w związku kradzieżą z włamaniem do pojazdu i usiłowaniem kradzieży z włamaniem do samochodu ciężarowego.

W trakcie sprawdzania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę funkcjonariusze zabezpieczyli przesyłki o wartości kilkuset złotych utracone w wyniku włamania na terenie powiatu bolesławieckiego.

Dodatkowo policjanci odzyskali samochód osobowy skradziony na terenie powiatu jaworskiego oraz szereg wartościowych przedmiotów pochodzących z kradzieży na terenie Niemiec. Zabezpieczono m.in. 17 sztuk aluminiowych felg, pięć elektrycznych hulajnóg, elektronarzędzia, traktorek kosiarkę, przyczepkę oraz lawetę.

- Obecnie policjanci z powiatu bolesławieckiego przy współpracy z niemieckimi służbami ustalają, gdzie i kiedy zostały skradzione zabezpieczone przedmioty. Podejrzany już usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania i kradzieży z włamaniem oraz paserstwa pojazdu o wartości 12 tys. złotych - powiedziała policjantka.

Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne