Reklama

Ruszył Brave Festival

We Wrocławiu zainaugurowano 13. edycję Brave Festival. Cykl imprez rozpoczął koncert jedynej w swoim rodzaju orkiestry symfonicznej. Po raz pierwszy w Polsce wystąpiła SEPO (Syrian Expat Philharmonic Orchestra), składająca się z wybitnych filharmoników syryjskich - dziś uchodźców. Wspólnie z muzykami Orkiestry Leopoldinum NFM we Wrocławiu wykonali oni m.in. utwory nawiązujące do tradycyjnej muzyki syryjskiej, z wyraźnymi akcentami, a nawet instrumentami orientalnymi, jak buzuki i dawne skrzypce, a także utwory polskich kompozytorów, w tym Karłowicza, Kilara i Góreckiego.

Brave Festival 2018 potrwa od 13 do 22 lipca. W ramach głównej ścieżki festiwalu zobaczymy 15 wydarzeń, w tym spektakle, koncerty, performance, dwie konfrontacje tancerzy, a także plenerową paradę muzyczną. Główny temat festiwalu to w tym roku Widzialni/Niewidzialni.

Weekend z Brave Festival. Spektakle, filmy, spotkania, warsztaty

W najbliższy weekend dwukrotnie zaprezentuje się grupa ILL-Abilities, międzynarodowy, niezwykły kolektyw niepełnosprawnych b-boyów, czyli tancerzy breakdance. Oba przedstawienia w Centrum Technologii Audiowizualnych - w sobotę o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 18.30 (spotkanie z artystami po występie w niedzielę).

Reklama

Na Scenie na Świebodzkim zobaczymy dwa występy Alessandro Schiattarellego -  profesjonalnego tancerza, zmagającego się z chorobą stopniowo osłabiającą siłę jego rąk. Spektakl "Altrove" w sobotę o godz. 19.00 (po spektaklu spotkanie z artystą), a w niedzielę o godz. 17.30 spektakl "Powiedz, gdzie to jest?/Tell me where it is?".

Z kolei Lukas Avendaño przedstawi "Requiem dla Alcaraván", spektakl o tajemniczej trzeciej płci w kulturze Indian Zapoteków. To performance przesycony aurą rytuału, z tradycyjnymi tańcami i obrzędami Indian Zapoteków, a także wątkami autobiograficznymi. Nie zabraknie też interakcji z publicznością. Spektakl na Scenie na Świebodzkim, w niedzielę o godz. 21.00.

W sobotę rusza 12. Przegląd Filmowy Brave: Forbidden Cinema. W programie 21 filmów podzielonych na cztery cykle, w tym część konkursową. W roli jury wystąpi publiczność, która wybierze zwycięzcę spośród sześciu filmów. Głosowanie po seansach. Wszystkie projekcje, jak również spotkania z twórcami filmów, zaplanowano w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

W weekend zaplanowano również siedem warsztatów. Dwa z nich, przygotowane dla osób z niepełnosprawnościami, poprowadzą tancerze ILL-Abilities. Warsztaty dla profesjonalnych tancerzy poprowadzi doskonale znana publiczności Brave Festival tancerka i choreografka Mélanie Lomoff.

Nowością wśród wydarzeń towarzyszących festiwalu są Brave Contexts, czyli cykl spotkań wokół znaczących, związanych z tematem festiwalu książek. Ich fragmenty przeczyta aktorka teatralna Ewa Skibińska. Pierwsze spotkanie już w niedzielę o godz. 16.00 w klubie Proza.

Zobacz pełny harmonogram festiwalu


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy