Reklama

Reklama

RMF24: 30-latek śmiertelnie postrzelony w czasie próby zatrzymania. Nowe fakty ws. działania policji

Dwa strzały ostrzegawcze, a następnie trzy strzały w kierunku 30-latka z Chwalisławia na Dolnym Śląsku - podejrzanego o zabójstwo ojca - oddał policjant w czasie wczorajszej próby zatrzymania mężczyzny. Jedna z kul trafiła poszukiwanego w okolice klatki piersiowej. 30-latek zmarł. Będzie śledztwo w zakresie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza - informuje RMF FM.

Mężczyznę odnaleziono w lesie, w trudno dostępnym terenie. W poszukiwaniach brał udział policyjny helikopter. W czasie próby zatrzymania 30-latek ruszył w kierunku policjanta z nożem. Funkcjonariusz kazał mu się zatrzymać, następnie oddał dwa strzały ostrzegawcze. Mężczyzna nie reagował. Policjant ponownie strzelił, już w kierunku mężczyzny. Jedna z kul trafiła poszukiwanego w okolice klatki piersiowej. Mimo to 30-latek wciąż był agresywny i próbował zaatakować policjanta kijem. Ostatecznie został obezwładniony przez funkcjonariuszy, którzy zaczęli udzielać mu pomocy. Na miejsce dojechało także pogotowie. Próba reanimacji jednak się nie powiodła.

Reklama

Sławomir Ł. w niedzielę w czasie domowej awantury dwukrotnie dźgnął nożem swojego 59-letniego ojca. Mężczyzna zmarł. Świadkiem zdarzenia był matka 30-latka, która również została zaatakowana. Udało się jej jednak uciec. Sam napastnik ukrył się w lesie.

"Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że 30-latek leczył się psychiatrycznie. Był hospitalizowany. Miał zaburzenia i był agresywny" - mówi Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, w rozmowie z RMF FM.

Poza postępowaniem dotyczącym zasadności użycia broni przez policję, prokuratura w Ząbkowicach Śląskich prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i próby zabójstwa. W tej sprawie podejrzanym jest zastrzelony 30-latek.

Bartek Paulus

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy