Reklama

RMF FM: Fatalna pomyłka na cmentarzu. Podmieniono trumny

Na cmentarzu komunalnym w Legnicy na Dolnym Śląsku doszło do kuriozalnej pomyłki. Podmieniono tam trumny z ciałami dwóch zmarłych mężczyzn. Sprawa wyszła na jaw, gdy rodzina jednego z nich pojawiła się na pogrzebie i chciała pożegnać bliską im osobę. W trumnie zamiast ciała 80-latka były zwłoki 95-letniego mężczyzny.

Po ujawnieniu pomyłki na miejsce natychmiast wezwano policję. Pracownicy Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które zarządza cmentarzem, stwierdzili, że doszło prawdopodobnie do pomyłki.

Zapadła decyzja o wykopaniu trumny z ciałem mężczyzny, którego pochowano kilka godzin wcześniej.

Po ekshumacji rzeczywiście okazało się, że w trumnie jest ciało 80-latka. Ostatecznie mężczyzna został ponownie pochowany w obecności rodziny.

Rodzina 95-latka ponownie będzie musiała się pojawić na cmentarzu, by wziąć udział w pogrzebie swojego krewnego.

Reklama

- Jesteśmy na etapie wyjaśniania sprawy. Na pewno doszło do fatalnej pomyłki. Najprawdopodobniej zawinił czynnik ludzki. Analizujemy, co się stało - mówi w rozmowie z RMF FM Malwina Komarnicka, rzeczniczka komunalnej spółki.

Policja przyznaje, że sprawa została wyjaśniona na miejscu, a prokuratura nie stwierdziła żadnej umyślności, jeżeli chodzi o znieważenie zwłok, dlatego funkcjonariusze na razie nie będą zajmować się pomyłką. Stanie się tak jednak w sytuacji, gdy któraś z rodzin złoży oficjalne doniesienie.

Bartek Paulus

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy