Reklama

Reklama

Przed premierą

Od kilku miesięcy młodzież z gimnazjum w Siechnicach wytrwale przygotowuje się do wielkiej premiery na deskach wrocławskiego teatru Arka.

Podglądnęliśmy ich przygotowania podczas jednej z prób. Na początku są trochę rozkojarzeni. - A możemy w przerwie skoczyć do KFC? - pytają. - Później pomyślimy - odpowiada Barbara Solarek, opiekunka grupy. - Bo wie pani, mieliśmy dużo lekcji, pogoda jest fatalna... W sali wrocławskiego teatru Arka pojawia się Aleksander Marquezy, reżyser spektaklu. Głosy cichną, wszyscy grzecznie wchodzą za kulisy. Rozpoczyna się próba. Na dwie godziny gimnazjaliści zapominają o reszcie świata i wcielają się w grane przez siebie postaci.

Reklama

Tak jest co tydzień, od kilku lat. - Aktorstwo ich zmieniło, nauczyli się współpracy, dyscypliny, przełamali swój strach - mówi Renata Jasińska, aktorka i prezes stowarzyszenia Arka. - Przestali obawiać się publicznych występów, umiejętności nabyte w teatrze na pewno pomogą im radzić sobie z codziennymi problemami.

Gimnazjalistka i aktorka, Paulina Muszyńska, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. - Na początku było trudno, przed pierwszym występem o mało nie zemdlałam - wspomina. - Teraz nie mam już z tym żadnego problemu, stałam się dużo bardziej pewna siebie i otwarta. Paulina już od przedszkola marzyła o aktorstwie. - Mam nadzieję, że udział w warsztatach pomoże mi się dostać do liceum z klasą teatralną.

Próby grupy "ONEiONI" są teraz wyjątkowo intensywne, bo już 15 czerwca odbędzie się premiera przedstawienia, nad którym tak ciężko pracują. Spektakl "Obżartuch i jego dusza", autorstwa Pierre Gripari, to zabawna historia walki dobra i zła, aniołów i demonów, o pozyskiwanie "duszyczek" i kierowanie ich na dobrą lub złą drogę. Pod prostą z pozoru fabułą, kryje się jednak ważne i mądre przesłanie. Widać bowiem wyraźnie, kto na tej walce zyskuje, a kto traci, kto i dlaczego się bawi, kto i od kogo zależy...

Premiera spektaklu "Obżartuch i jego dusza" autorstwa Pierre Gripari

15 czerwca 2009r. (poniedziałek), godz. 18.00

Teatr Arka we Wrocławiu, ul. Mennicza 3 (oficyna Teatru Kameralnego).

Występują: Justyna Ołdak, Patrycja Frątczak, Aleksandra Merda, Paulina Muszyńska, Aleksandra Kłonowska, Marta Choinka, Anna Kaptur, Justyna Wasilewska, Dawid Kotar, Hubert Nadbrzeski, Jakub Piątkowski, Izabela Sobczyk

Reżyser: Aleksander Marquezy

Opiekun grupy: Barbara Solarek

Autor: kt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje