Reklama

Reklama

Pożar w budynku Dworca Świebodzkiego. Jedna osoba nie żyje

Jedna osoba zginęła w pożarze strzelnicy w piwnicy nieużytkowanego Dworca Świebodzkiego przy ulicy Robotniczej we Wrocławiu. Dziewięć osób zostało poszkodowanych - informuje RMF FM. Ogień został opanowany, ale strażacy wciąż przeszukują budynek.

Na miejscu jest dziesięć zastępów straży pożarnej.

Początkowo informowano o dziewięciu osobach poszkodowanych. Później okazało się, że jedna osoba zginęła. "Strażacy w jednym z pomieszczeń znaleźli mężczyznę. Podjęto akcję reanimacyjną, która niestety okazała się nieskuteczna. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna zmarł" - powiedział reporterowi RMF FM Mateuszowi Czmielowi Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji.

Dodał, że strażacy nadal przeszukują miejsce pożaru, by upewnić się, że nie ma większej liczby poszkodowanych.

Reklama

Osoby, które znajdowały się w hostelu mieszącym się w budynku Dworca Świebodzkiego, o własnych siłach opuściły budynek. Straż ewakuowała kilkanaście innych osób.

Pożar wybuchł przed godz. 17. Ogień pojawił się w strzelnicy znajdującej się w piwnicy dworca.

Przedstawiciele wrocławskiego magistratu podkreślają, że działania strażaków są utrudnione ze względu na amunicję, która ulega samozapłonowi.

Ruch na ulicy Robotniczej od strony strzelnicy został wstrzymany. W okolicy dworca tworzą się duże korki.

Mateusz Czmiel

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy