Reklama

Reklama

Pożar na S8. W środku tysiące zniczy

Groźny pożar na drodze S8 w rejonie Ligoty Polskiej. Jak informują lokalne służby, spłoneła naczepa ciężarówki, w której przewożono tysiące zniczy. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Z Ogniem walczyło 12 jednostek straży pożarnej.

Pożar w okolicy Ligoty Polskiej (woj. dolnośląskie) pojawił się w piątek 14 stycznia nad ranem. 

Ligota Polska. Pożar ciężarówki na S8

Pierwsze zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do stanowiska kierowania służb w Oleśnicy wpłynęło około godziny 7:30. na miejsce zadysponowano kilka jednostek straży pożarnej oraz patrol policji. 

Ze wstępnych informacji służb wynika, że w naczepie ciężarówki przewożono tysiące zniczy. Straż pożarna podkreśla, że akcja gaśnicza może trwać długo właśnie z powodu nietypowego ładunku. 

Zapaliła się parafina. Na szczęście kierowca zdążył w porę odpiąć naczepę - przekazał w rozmowie z serwisem sycow.naszemiasto.pl mł. kpt. Marcin Purzyński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy. 

Reklama

Pożar ciężarówki pod Ligotą Polską. Utrudnienia

- Na miejscu interweniuje aktualnie dwanaście zastępów straży pożarnej - dodał strażak. cJak podkreślił mł. kpt. Marcin Purzyński, w wyniku pożaru nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać płonącą naczepę ciężarówki na S8 w pobliżu Ligoty Polskiej. Kamera zarejestrowała walkę strażaków z żywiołem. Płomienie wydobywające się ze spalonej naczepy wzbijają się w górę na kilka metrów. 

Z informacji służb wynika, że kierowcy jadący w stronę Warszawy, a także w kierunku Wrocławia, musieli liczyć się z utrudnieniami

Pożar ugaszono chwilę po godzinie 12. - W chwili obecnej ruch na Warszawę został już utrudniony. Pas na Wrocław jest jeszcze zablokowany. Trwają działania porządkowe. Ta cała sytuacja spowodowała zabrudzenia drogi - mówiła w rozmowie z Polsat News asp. Bernadetta Pytel.

Jak zaznaczyła policjantka, nie wiadomo, jak bardzo pożar przyczynił się do uszkodzenia nawierzchni. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy