Reklama

Reklama

Pole dance na finale WOŚP w Męcince. Organizatorzy tłumaczą

"Pole dance (ang. taniec na rurze) jest formą akrobatyki, został uznany za dyscyplinę sportową" - powiedziała Katarzyna Roman-Cwynar ze sztabu WOŚP w gminie Męcinka (woj. dolnośląskie), gdzie podczas finału WOŚP odbył się taki pokaz. Na filmie, który trafił do internetu, widać, że taniec na rurze obserwowały m.in. małe dzieci.

W niedzielę (12 stycznia) odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W gminie Męcinka na Dolnym Śląsku z tej okazji odbył się m.in. pokaz pole dance. W internecie pojawił się film przedstawiający kobietę tańczącą na rurze i obserwujące ją małe dzieci i osoby dorosłe.

Szefowa sztabu WOŚP w Męcince Katarzyna Roman-Cwynar powiedziała, że pole dance jest formą akrobatyki, a w październiku 2017 r. został oficjalnie uznany przez Zgromadzenie Generalne Międzynarodowych Federacji Sportowych za dyscyplinę sportową. Jak dodała, jest szansa na to, że będzie to dyscyplina olimpijska. W jej ocenie, występ tancerki w Męcince został bardzo dobrze odebrany przez publiczność.

Reklama

Roman-Cwynar poinformowała, że w ramach finału WOŚP odbywały się przez niemal cały dzień różne występy. "W programie były m.in. pokaz tresury psów ratowniczych GOPR, występy dzieci z lokalnych szkół, występ iluzjonisty czy pokaz tańca orientalnego" - powiedziała.

Także wójt gminy Męcinka Mirosław Brzozowski ocenił, że występ wzbudził pozytywne emocje. "Brałem udział w tej imprezie od początku do końca, również w tym czasie, kiedy odbywał się ten pokaz i nie zauważyłem, żeby to wzbudzało jakiekolwiek negatywne emocje. Były tam osoby i starsze, i młodsze, co chwilę pojawiały się oklaski" - powiedział wójt.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje