Reklama

Reklama

Pijany 71-latek uciekał przed kontrolą. Uderzył w radiowóz, potrącił policjanta

71-latek z powiatu wołowskiego (Dolnośląskie) nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Uciekając uderzył w radiowóz i potrącił funkcjonariusza. Został ostatecznie zatrzymany - miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na trasie Stary Wołów - Wrzosy. Policjanci ruchu drogowego wołowskiej komendy podjęli interwencję wobec kierowcy, który mimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych nie zatrzymał się do kontroli. 

- Uciekinier łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego. Podczas pościgu gwałtownie przyspieszał, hamował oraz zajeżdżał drogę prowadzącym pościg policjantom, uniemożliwiając im wykonanie manewru wyprzedzania - przekazała w sobotę mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Potrącił i uciekł

W miejscowości Wrzosy policjanci zdołali wyprzedzić pojazd, jednak kierowca w dalszym ciągu nie zamierzał zakończyć ucieczki i uderzył w policyjny radiowóz. - Po zatrzymaniu pojazdów interweniujący funkcjonariusz natychmiast wybiegł z radiowozu, chcąc zatrzymać sprawcę. Mężczyzna jednak nagle ruszył i potrącił policjanta, po czym odjechał z miejsca zdarzenia - relacjonowała policjantka.

Reklama

Zobacz także: Dolnośląskie: Odnalazła się 8-latka, która zaginęła dzień wcześniej

Z promilami w organizmie, za to bez prawa jazdy

Policjanci ostatecznie zatrzymali kierowcę, który ukrył się w miejscu zamieszkania, a pojazd, którym kierował, schował za stodołą. Sprawcą okazał się być 71-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego. Mężczyzna został następnie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kierował pojazdem mając prawie 2 promile alkoholu. Nie posiadał także uprawnień do kierowania.

Pieprzycka dodała, że w wyniku zdarzenia funkcjonariusz z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy i przeprowadzeniu badań, stwierdzono, że nie wymaga on hospitalizacji. 71-latek za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL