Reklama

Reklama

Pastuchów: Ojciec i syn zaatakowali policjantów

Napaścią na policjantów zakończyła się interwencja w Pastuchowie (woj. dolnośląskie). Ojciec i syn zaatakowali parę mundurowych i wymierzali im kolejne ciosy. Wszystkiemu przyglądali się okoliczni mieszkańcy. Ostatecznie mężczyzn zatrzymano. Grozi im do 10 lat więzienia.

W sobotę policjant i policjantka z powiatu świdnickiego otrzymali wezwanie do Pastuchowa (woj. dolnośląskie). Gdy funkcjonariusze zjawili się na miejscu około godz. 17, zostali zaatakowani przez 47-letniego mężczyznę i jego 25-letniego syna.

Na nagraniu opublikowanym przez portal doba.pl widać, jak starszy z agresorów przez dłuższy czas bije mundurowego. Z kolei 25-latek mocno uderza policjantkę.

Reklama

Sytuacji przyglądali się okoliczni mieszkańcy, wśród których byli krewni napastników, o czym świadczą okrzyki "wujek!", a także "tato, proszę cię!". 

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany od razu, a drugi niedługo po zdarzeniu. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Trafili do policyjnego aresztu, gdzie czekają na postawienie zarzutów.

Za napaść na policjantów grozi im nawet 10 lat więzienia.

Mundurowi otrzymali pomoc medyczną. Trafili do szpitala, ale ich obrażenia okazały się niegroźne, więc opuścili go tego samego dnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama