Reklama

Pastuchów: Brutalny atak na policjantów. Ojciec i syn trafili do aresztu

47-letni ojciec i jego 25-letni syn zostali aresztowani na trzy miesiące po tym, jak napadli na dwoje policjantów. Do zdarzenia doszło w Pastuchowie koło Świdnicy w sobotę 12 września. Mężczyznom grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Jak informował wcześniej st. asp. Szymon Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, miejscowi policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Powodem wezwania było naruszenie nietykalności cielesnej jednego z mieszkańców przez ustalonego sprawcę.

Podczas podjętej interwencji policjanci zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn. Na filmie umieszczonym w internecie widać, jak policjanci są bici przez napastników. W pewnym momencie jeden z funkcjonariuszy zostaje powalony na ziemię, a napastnik klęczy na nim i okłada policjanta pięściami po głowie. Po chwili policjantów i napastników rozdzielają świadkowie zajścia, a funkcjonariusze zatrzymują jednego z napastników.

Reklama

47-letni mężczyzna został zatrzymany na miejscu, jego 25-letni syn uciekł, ale krótko po tym trafił w ręce policji. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu.

Zarzuty i areszt

Jak poinformował we wtorek nadkom. Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji, zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mężczyznom zarzutów m.in. czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz ich znieważenia. 

- 47-latek usłyszał również zarzut zmuszenia policjantów do odstąpienia od prawnej czynności służbowej podczas wykonywanych obowiązków służbowych - dodał.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Śledztwo objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

Nadkom. Rynkiewicz przypomniał, że czynna napaść na funkcjonariusza publicznego, zagrożona jest karą do dziesięciu lat pozbawianie wolności. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy