Reklama

Reklama

Nowe meble miejskie dla Wrocławia

Nowe ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, kwietniki i barierki pojawią się na ulicach we Wrocławiu. Nowe wzory mebli miejskich znalazły się w zaprezentowanym we wtorek specjalnym katalogu.

Jak powiedziała plastyk miejski Beata Urbanowicz, katalog ma służyć pokazaniu kierunku standaryzacji miejskich mebli we Wrocławiu. - Nie jest to oczywiście ustalenie jednego wzoru ławki czy kosza, bo na tak duże miasto jest to niemożliwe. Katalog ma charakter otwarty, a my pokazaliśmy tylko szereg możliwości, które naszym zdaniem stworzą spójny charakter przestrzeni miejskiej - mówiła Urbanowicz.

Reklama

W katalogu znalazły się meble o współczesnym wzornictwie, które wykonane będą m.in. z odlewów aluminiowych i drewna. Specjalne, stylizowane wzory miejskich mebli pojawią się jedynie na terenie Starego Miasta.

- Miasto jest bardzo kolorowe, różnorodne i nie chcemy z tym walczyć, dlatego przestrzenie publiczne będziemy ubierać w stonowane szarości wzbogacone zielenią. Meble będą wyszarzane, ale różnorodne w swojej formie - dodała Urbanowicz.

Jako pierwsze wymienione zostaną kosze na śmieci w rejonie Starego Miasta. Następnie nowe wzory pojawią się także w innych dzielnicach. - Zmiany będą się dokonywały stopniowo, w ramach projektów remontowych oraz inwestycyjnych ulic i placów - zapowiedział prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Obecnie trwają także prace nad katalogiem opraw oświetlenia i słupów oświetleniowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy