Reklama

Reklama

Nikt nie pomógł konającemu 19-latkowi. Apel policji

Do śmiertelnego potrącenia 19-latka na przejściu dla pieszych doszło w Lubinie w województwie dolnośląskim. Mężczyzna został potrącony przez autobus, ale zanim na miejscu pojawili się ratownicy i policja, nikt z kilkunastu świadków nie udzielił mu pomocy. Policja apeluje o udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach.

Jak powiedział aspirant sztabowy Jan Pociecha, na miejscu kilkanaście osób przypatrywało się poszkodowanemu, ale nikt nie udzielił mu pierwszej pomocy. Dopiero przybyli na miejsce policjanci rozpoczęli próbę reanimacji, którą kontynuowali do przybycia na miejsce karetki pogotowia. Mężczyzna zmarł. 

Reklama

Jan Pociecha podkreśla, że podjęcie pierwszej pomocy przedmedycznej w pierwszych minutach po wypadku jest często kluczowe dla uratowania życia poszkodowanego. 

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z wydziału ruchu drogowego, dochodzeniowo-śledczego, a także prokurator i biegły z zakresu ruchu drogowego. Policjanci apelują o podejmowanie w takich sytuacjach jak najszybciej akcji ratunkowej. 

W skrajnych przypadkach nieudzielenie pomocy osobie, której zagraża utrata zdrowia lub życia może być karane.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy