Reklama

Reklama

Matka wyrzuciła zwłoki dziecka? Jest zarzut

Zarzut znieważenia zwłok postawiła w środę prokuratura 28-letniej matce noworodka, który został znaleziony w krzakach przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko urodziło się martwe.

Jak powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk, w środę rozpoczęło się w Prokuraturze Rejonowej w Wałbrzychu przesłuchanie matki zmarłego noworodka. "Prokurator postawił jej zarzut znieważenia zwłok, za co grozi do 2 lat więzienia" - powiedział prok. Orepuk.

Reklama

Zwłoki noworodka znalazł w poniedziałek przypadkowy przechodzień. W sprawie zatrzymano również 46-letniego partnera kobiety. "Po zakończeniu przesłuchania matki dziecka prokurator zdecyduje o ewentualnych zarzutach dla tego mężczyzny" - powiedział rzecznik.

We wtorek na zlecenie wałbrzyskiej prokuratury została przeprowadzona sekcja zwłok noworodka. Wykazała, że dziecko urodziło się martwe w 8. lub 9. miesiącu ciąży. Nie miało żadnych wad genetycznych, a na jego ciele nie stwierdzono śladów mogących sugerować, że do jego śmierci ktoś się przyczynił - podał prok. Orepuk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne