Reklama

Reklama

Legnica: Listonoszka nie dostarczyła przesyłek, bo się zakochała. Grozi jej więzienie

Listonoszka z Legnicy nie dostarczyła do adresatów blisko 1000 przesyłek. Jak tłumaczyła, zakochała się w chłopaku i nie miała czasu na roznoszenie listów. Dodała, że worek z przesyłkami był dla niej za ciężki. Kobieta może trafić do więzienia.

21-letnia listonoszka niedostarczone listy ukrywała w swoim mieszkaniu i w mieszkaniu 30-letniego mężczyzny, który jej pomagał. Oboje są mieszkańcami powiatu legnickiego.

Jak tłumaczyła kobieta, nie miała czasu na doręczanie listów, bo poznała chłopaka, w którym się zakochała. Poza tym worek z przesyłkami był dla niej za ciężki - czytamy na stronie legnickiej policji. 

Nie dostarczyli listów mieszkańcom Legnicy

Listonoszka i jej wspólnik zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Podejrzani są o udaremnienie możliwości zapoznania się z informacją zawartą w przesyłkach adresatom mieszkającym na terenie Legnicy. Proceder trwał od października 2022 roku do listopada 2022 roku.

Reklama

Odzyskane przesyłki ostatecznie zostaną doręczone pod wskazane adresy.

Prokuratura Rejonowa w Legnicy zastosowała wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze: poręczenie majątkowe wysokości 5000 zł, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. 

Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama