Reklama

Reklama

Ksiądz wyzywał kierowcę. Jest reakcja kurii

Ksiądz z Wałbrzycha obrzucił wulgaryzmami kierowcę, który zaparkował na przykościelnym parkingu. W sprawie interweniowała kuria, która w oświadczeniu przeprosiła za zachowanie proboszcza.

Ksiądz z parafii Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wałbrzychu wyzywał kierowcę, który zaparkował samochód na przykościelnym parkingu. W sprawie interweniowała kuria, która w oświadczeniu przeprosiła za zachowanie proboszcza.

Duchowny miał pretensje do kierowcy, że ten zaparkował na przykościelnym parkingu. - Pan nie ma tu prawa wjazdu, to jest teren prywatny parafii - powiedział ksiądz. Po chwili wymiana zdań była o wiele ostrzejsza.

- Ten syn prostytutki nie ma prawa tu wjazdu! Spie***** bucu! Spie**** stąd i to szybko! - krzyczał ksiądz. - Ten pedał nie ma prawa tu wjazdu! - dodał na koniec duchowny.

Reklama

Cała sytuacja została zarejestrowana przez kamerę, którą kierowca miał zamontowaną w samochodzie. 

Film zawiera wulgaryzmy.

Interwencja kurii

Na sprawę zareagowała Kuria Biskupia w Świdnicy. Zamieściła na Facebooku oświadczenie.

"W związku z publikacją na kanale YouTube nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej z dnia 11 marca 2021 r., Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż w trybie pilnym została przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca z tym duchownym. Równocześnie Kuria ubolewa, że postawa duchownego była wysoce niestosowna i wywołała niepotrzebne emocje oraz zgorszenie. Duchowny, został ukarany naganą przewidzianą przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego" - poinformował ks. dr Daniel Marcinkiewicz, rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej.

"Wobec powyższego duchowny wyraził żal, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, i przeprasza wszystkich, którzy poczuli się tą sytuacją urażeni i zgorszeni" - dodał. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy