Reklama

Reklama

Ks. Piotr M. oskarżony o czyny pedofilskie. Proces

Proboszcz z Ruszowa (woj. dolnośląskie) ks. Piotr M. - według prokuratury - miał dopuścić się molestowania dwóch dziewczynek. Dziś przed Sądem Rejonowym w Zgorzelcu rozpoczął się jego proces.

Sąd podczas pierwszej rozprawy utajnił proces.

Piotr M. został zatrzymany w maju tego roku. Policję o podejrzeniu molestowania małoletniej dziewczynki zawiadomiła wówczas matka dziecka. Decyzją sądu duchowny został wówczas aresztowany na trzy miesiące.

Jak powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, prok. Tomasz Czułowski, prokurator postawił duchownemu zarzuty dopuszczenia się wobec dwóch dziewczynek innych czynności seksualnych. Do molestowania miało dojść w tym roku, podczas przygotowań dzieci do pierwszej komunii świętej.

Reklama

Zgłosiło się 18 osób

Podczas śledztwa prokuratura apelowała do osób, które zostały pokrzywdzone przez M. lub były świadkami jego zachowań pedofilskich, aby zgłaszały się do śledczych. Piotr M. posługę kapłańską pełnił w latach 1978-2019 na terenie Wrocławia, Jędrzychowic, Niedźwiedzic i Ruszowa.

Prokurator Czułowski powiedziała, że w tej sprawie zgłosiło się 18 osób. "Te przypadki zostały wyłączone do odrębnego postępowania" - powiedział prokurator. O te czyny ksiądz nie zostanie jednak oskarżony, gdyż uległy one przedawnieniu.

Po postawieniu zarzutów proboszczowi z Ruszowa biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wszczął dochodzenie kanoniczne w jego sprawie.

Księdzu grozi do 12 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy