Reklama

Reklama

Jelenia Góra: Ruszył proces o import oleju konopnego

W Jeleniej Górze rozpoczął się proces trojga ludzi oskarżonych o import oleju konopnego - informuje Radio Wrocław. Oskarżonym, których wspiera poseł Piotr Liroy-Marzec, zarzuca się przemyt zabronionej substancji.

Jakub Gajewski oraz Ewa i Dariusz Dołeccy tłumaczą, że przywieźli 1,2 litra nielegalnej substancji dla chorej na raka trzustki matki jednego z nich - podaje Radio Wrocław. 

Troje oskarżonych "wpadło" podczas kontroli pojazdu na granicy. Później trafili do aresztu na trzy miesiące, z którego wyszli po wpłaceniu 50 tys. zł kaucji. 

Oskarżeni podkreślają, że przemycana substancja nie była przeznaczona na handel. Ta argumentacja została zaakceptowana przez prokuraturę, która nie będzie żądać najwyższych możliwych kar. 

Oskarżonych wspiera Piotr Liroy-Marzec, który z uwagą obserwuje proces. 

"Będziemy ewidentnie widzieć na każdej z tych rozpraw, że ludzie są niewinni, a jedynie papiery, które wystosowano i zarzuty, które w stronę ich wystosowano są absurdalne, bo nawet z papierów dochodzeniowych nie wynika, jakie zarzuty dostali" - powiedział poseł.

W myśl nowych zasad, od 1  listopada pacjent nie może być karany za leczenie marihuaną.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy