Reklama

Głogów: Uczeń szkoły podstawowej pobił nauczycielkę

Jeden z uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie kopnął nauczycielkę w nogę, zadał cios książką, a następnie uderzył ją dłonią w twarz. Na miejscu interweniowała policja, przyjechało także pogotowie. - Jeśli młody sprawca jest osobą zdrową, to zapewne poniesie za to odpowiedzialność - powiedział dyrektor placówki.

Do zdarzenia doszło w piątek w szkole podstawowe na osiedlu Piastów Śląskich w Głogowie. Zajście miało miejsce na czwartej godzinie lekcyjnej.

- Tuż po napaści na nauczycielkę uczeń nadal był bardzo wzburzony. Innemu nauczycielowi, który był w pobliżu, udało się uspokoić chłopca i spowodować, by nie zrobił krzywdy sobie i innym - powiedział serwisowi glogow.naszemiasto.pl dyrektor szkoły Ernest Kłósek. 

Dyrekcja wezwała do placówki policję i karetkę pogotowia. - Ten incydent całkowicie nas zaskoczył. Nie potrafię jeszcze powiedzieć, czy zachowanie tego ucznia to efekt zdalnego nauczania, czy czegoś innego. Sytuacja jest badana - dodał Kłósek.

Reklama

Jak przyznał, mama ucznia "jest świadoma problemu, a szkoła zapewni jej wsparcie, łącznie z pozyskaniem specjalistów z zewnątrz, jeśli tacy będą potrzebni".

ZOBACZ: Powrót do szkół w praktyce. "Uczniowie zapominają, że mamy pandemię"

Policja wyjaśnia sprawę

O tym, czy i jakie konsekwencje swojego czynu poniesie uczeń, zależy do przyczyn zdarzenia. - Trzeba zbadać czy podłoże miało związek z zaburzeniami emocjonalnymi, czy też była to agresja przestępcza. - Jeśli młody sprawca jest osobą zdrową, to zapewne poniesie za to odpowiedzialność - powiedział dyrektor.

Policja prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie. Według władz placówki wcześniej nie dochodziło tam do podobnych zdarzeń.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Głogów | uczeń | szkoła

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy