Reklama

Reklama

Dolny Śląsk: 24-latek zginął pod kołami pociągu

24-letni rowerzysta zginął pod kołami pociągu w Piotrowicach Świdnickich na Dolnym Śląsku. Zignorował opuszczone półrogatki oraz sygnalizację świetlną i wjechał na zamknięty przejazd pod pociąg relacji Poznań-Szklarska Poręba.

Reklama

Rzecznik PKP PLK S.A. Mirosław Siemieniec poinformował, że do wypadku doszło w niedzielę o godz. 10.08, a ruch kolejowy przywrócono po godz. 12.30, po tym gdy na miejscu wypadku zakończyły się czynności śledcze.

Reklama

"Pomiędzy stacją Jaworzyna Śląska a stacją Żarów pod pociąg relacji Poznań-Szklarska Poręba wjechał rowerzysta i poniósł śmierć na miejscu. Dokładne przyczyny wypadku będzie wyjaśniać specjalna komisja wypadkowa, ale już wstępne ustalenia są takie, że musiał zignorować opuszczone półrogatki oraz działającą sygnalizację świetlną. Ominął auto stojące przed opuszczoną półrogatką, więc był to jeszcze jeden sygnał do zatrzymania" - powiedział Siemieniec.

Dodał, że pasażerowie pociągu do Szklarskiej Poręby mieli zapewnioną komunikację zastępczą, jednak utrudnienia w ruchu dotyczyły kilku składów pociągów wyjeżdżających z Wrocławia i do stolicy Dolnego Śląska. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama