Reklama

Reklama

Dolnośląskie. Zmarło niemowlę. Rodzice byli pod wpływem alkoholu

W Świdnicy na Dolnym Śląsku zmarło pięciotygodniowe niemowlę. Policjanci wezwani przez pogotowie zatrzymali pijanych rodziców. Śledztwo ma wyjaśnić, czy mogli przyczynić się do śmierci dziecka.

Prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin poinformował w niedzielę, że nad ranem przyjęto zgłoszenie o pięciotygodniowym chłopczyku, który nie oddycha.

Reklama

- Oprócz służb medycznych na miejscu znaleźli się też policjanci oraz prokurator. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia. Potwierdzona została śmierć dziecka. W poniedziałek wykonana zostanie sekcja zwłok, która pozwoli ustalić przyczynę śmierci. Od wyników sekcji uzależniamy też dalsze postępowanie wobec rodziców - powiedział prok. Rusin.

Dodał, że oboje rodzice byli w momencie zdarzenia pijani.

U matki dziecka stwierdzono 1,5 promila alkoholu we krwi, a u ojca prawie 3 promile. Zostali zatrzymani do wytrzeźwienia. 

Kierunek śledztwa

Prokurator wyjaśnił, że dochodzenie prowadzone jest w kierunku bezpośredniego narażenia dziecka na utratę życia i nieumyślnego spowodowania jego śmierci.- W zależności od wyników sekcji zapadnie decyzja, czy rodzice będą przesłuchiwani w charakterze świadków czy podejrzanych - powiedział prokurator.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje