Reklama

Reklama

Dolnośląskie. Zatrzymano pijanego kierowcę. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

- Policjanci z Bielawy w województwie dolnośląskim zatrzymali 26-letniego kierowcę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Znaleziono też przy nim amfetaminę.

Jak poinformował mł. asp. Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji, policjanci pełniący służbę patrolową na terenie Bielawy, w powiecie dzierżoniowskim, zatrzymali do kontroli drogowej fiata, za kierownicą którego siedział 26-latek. 

Reklama

- Przyczyną podjęcia interwencji wobec kierującego był jego styl jazdy, który mógł wskazywać na to, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna między innymi miał duże problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy - przekazał policjant.

Podczas podjętej wobec mężczyzny interwencji podejrzenia policjantów potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. 

Kierowca trafił do aresztu

- W trakcie dalszych czynności na jaw wyszły kolejne fakty obciążające 26-latka. W wyniku sprawdzenia zawartości jego odzieży, funkcjonariusze ujawnili amfetaminę. Poza tym, sprawdzenie pojazdu i kierującego w policyjnych bazach danych wykazało, iż auto nie posiada aktualnej polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC, a mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - wyjaśnił Ratajczyk.

26-latek trafił do policyjnego aresztu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy