Reklama

Reklama

Dolnośląskie. Zatrzymano pijanego kierowcę. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

- Policjanci z Bielawy w województwie dolnośląskim zatrzymali 26-letniego kierowcę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Znaleziono też przy nim amfetaminę.

Reklama

Jak poinformował mł. asp. Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji, policjanci pełniący służbę patrolową na terenie Bielawy, w powiecie dzierżoniowskim, zatrzymali do kontroli drogowej fiata, za kierownicą którego siedział 26-latek. 

Reklama

- Przyczyną podjęcia interwencji wobec kierującego był jego styl jazdy, który mógł wskazywać na to, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna między innymi miał duże problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy - przekazał policjant.

Podczas podjętej wobec mężczyzny interwencji podejrzenia policjantów potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. 

Kierowca trafił do aresztu

- W trakcie dalszych czynności na jaw wyszły kolejne fakty obciążające 26-latka. W wyniku sprawdzenia zawartości jego odzieży, funkcjonariusze ujawnili amfetaminę. Poza tym, sprawdzenie pojazdu i kierującego w policyjnych bazach danych wykazało, iż auto nie posiada aktualnej polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC, a mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - wyjaśnił Ratajczyk.

26-latek trafił do policyjnego aresztu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama