Reklama

Reklama

Dolnośląskie: Wypadek autobusu w Ogorzelcu. Ranni pasażerowie

Siedem osób odniosło ciężkie obrażenia po wypadku autobusu na drodze wojewódzkiej 367 w miejscowości Ogorzelec - poinformowała Państwowa Straż Pożarna. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.

Do wypadku doszło przed godz. 17 w miejscowości Ogorzelec w powiecie kamiennogórskim na trasie DW 367. Autokar, którym podróżowało 26 osób jechał z Krzeszowa do Karpacza.

- Na wysokości miejscowości Ogorzelec zjechał z drogi, uderzył w przydrożne drzewo, a na jego tył najechał pojazd osobowy - poinformowała rzeczniczka komendanta powiatowego policji w Kamiennej Górze sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

14 poszkodowanych. Najciężej ranne transportowane śmigłowcem

Trzepak-Balicka potwierdziła, że autobusem podróżowało 26 osób. 14 z nich - jak powiedziała - zostało poszkodowanych. Dwie osoby, które miały najcięższe obrażenia zostały przetransportowane śmigłowcem Lotniczego pogotowia Ratunkowego do dalszych placówek medycznych.

Reklama

Zobacz tez: Ścinawka Górna. Wypadek autokaru, 11 osób rannych

- Natomiast sześć osób, które wymagały hospitalizacji lub ustalenia obrażeń zostało przewiezionych przez karetki pogotowia, a także funkcjonariuszy policji, którzy byli na miejscu, do szpitala w Kamiennej Górze - powiedziała rzeczniczka

Dodała, że kierowca autobusu był trzeźwy.

Wskutek zdarzenia trasa DW 367 jest zablokowana w obu kierunkach. Jak podaje policja, utrudnienia mogą występować tam jeszcze przez kilka godzin. - Na miejscu będą wykonywane czynności dochodzeniowo-śledcze przez biegłego z zakresu wypadków drogowych, funkcjonariuszy ruchu drogowego, a także technika kryminalistyki. Wyznaczono objazd przez Miszkowice i Jarkowice - powiedziała Trzepak-Balicka.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy