Reklama

Reklama

Dolnośląskie: Wybuch gazu w Ścinawie. Zawaliła się część domu

W miejscowości Ścinawa (woj. dolnośląskie) doszło do zawalania się części domu wielorodzinnego w wyniku wybuchu gazu. Jak relacjonowała na antenie Polsat News asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lublinie strażacy opanowali pożar i odgruzowują teren. - Z tego co udało nam się ustalić wynika, że prawdopodobnie wszystkie osoby zostały ewakuowane - powiedziała. Według portalu remiza.pl rannych zostało sześć osób.

Jak poinformował dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu, zawalił się dwukondygnacyjny budynek przy ul. 1 maja w Ścinawie. - Doszło do zawalenia się części budynku i trwa pożar. Na miejscu jest 15 jednostek straży pożarnej - powiedział dyżurny. 

Po zdarzeniu straż informowała o poszukiwaniach trzech osób, dwóch dorosłych i dziecka. Dyżurny powiedział, że budynek przed przyjazdem straży opuściło pięć osób. - Dwóch dorosłych i dziecko zostało rannych - powiedział.

Ścinawa. "Prawdopodobnie wszystkie osoby zostały ewakuowane"

Jak potwierdziła w rozmowie z Polsat News oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lublinie do wybuchu gazu doszło około godz. 21 w domu wielorodzinnym. 

Reklama

- Strażacy odgruzowują teren celem sprawdzenia, czy żadne osoby nie zostały w domu. Z tego co udało nam się ustalić wynika, że prawdopodobnie wszystkie osoby zostały ewakuowane - powiedziała na antenie Polsat News asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lublinie. 

Policjantka dodała, że ogień został opanowany. Dodała, że początkowo była mowa o jednej poszukiwanej osobie. 

- Była poszukiwana jedna osoba, kobieta. Okazało się, że przybyła na miejsce już po zdarzeniu, wcześniej była u swojego ojca - powiedziała oficer prasowa. 

Jak podaje portal remiza.pl rannych zostało sześć osób. 

 

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL