Reklama

Reklama

Dolnośląskie. Tragedia w kopalni w Sobótce. Są wstępne wyniki sekcji zwłok nurków

Nurkowie, którzy na początku października utonęli w zalanej kopalni Maria Concordia w Sobótce nie doznali urazów mechanicznych - wynika ze wstępnych wyników sekcji zwłok. U wszystkich nurków stwierdzono natomiast cechy utonięcia w tym rozdęcie płuc.

3 października trzech płetwonurków z sześciu nurkujących w zalanej kopalni Maria Concordia w Sobótce nie wypłynęło na powierzchnię. Byli to doświadczeni nurkowie, którzy w cywilnej szkole brali udział w ćwiczeniach poszerzających umiejętności. Akcja poszukiwawcza była prowadzone przez dwa dni, do podjęcia na powierzchnię ostatniego z ciał zaginionych.

Zlecono kolejne badania

Wrocławska prokuratura podała, że wstępne wyniki sekcji zwłok przeprowadzonej w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu nie wykazały u zmarłych urazów mechanicznych, które mogłyby spowodować zgon lub utratę przytomności.

Reklama

Zobacz też: Woroblin: Nurkowie wydobyli z Bugu ciało 19-letniego Syryjczyka

- Stwierdzono natomiast różnie wyrażone cechy utonięcia u wszystkich denatów, mianowicie ostre rozdęcie płuc i pienistą białą treść w drogach oddechowych - podała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Dziewońska.

Rzeczniczka dodała, że w celu potwierdzenia przyczyny zgonu zlecono badania histopatologiczne oraz badania w kierunku ewentualnego wychłodzenia.

Reklama

Reklama

Reklama