Reklama

Reklama

Dolnośląskie: Pobił partnerkę w ciąży, powodując poronienie. Trafił do aresztu

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym tymczasowym areszcie dla Sylwestra C. Prokuratura zarzuca mężczyźnie dokonanie pobicia ciężarnej konkubiny, a w konsekwencji doprowadzenie do poronienia. Do przemocy fizycznej i psychicznej miało dochodzić przez kilka lat.

Jak poinformowała w poniedziałek (24 sierpnia) w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim zastosował wobec Sylwestra C. trzymiesięczny areszt, o co wnioskował prokurator. Przestępstwa zarzucane C. są zagrożone karą do 10 lat więzienia.

Reklama

"W wyniku czynności procesowych, w tym sekcji szczątków płodu ludzkiego będących konsekwencją zawiadomienia o poronieniu kobiety ciężarnej, wobec której stosowana była przemoc zatrzymano Sylwestra C. Prokurator postawił mu zarzut, że w okresie od lipca 2018 r. do 17 sierpnia 2020 r., w Lwówku Śląskim, Granicach oraz na terenie Republiki Niderlandów, znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną" - napisano w komunikacie. 

Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia

Prokurator ustalił, że podejrzany - będąc pod wpływem alkoholu - wszczynał awantury domowe, w trakcie których pokrzywdzoną wyzywał, poniżał, groził jej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała oraz stale kontrolował kobietę.

"Wyzwiska kierował też telefonicznie, a także kopał i uderzał po całym ciele, twarzy, szarpał za włosy, dusił oraz kopał w brzuch, również w okresie kiedy była brzemienna, co połączone było ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, powodując obrażenia ciała. Bliżej nieustalonego dnia w grudniu 2019 r., kopnięciem brzuch spowodował przerwanie nie krótszej niż 16-tygodniowej ciąży bez zgody ciężarnej, a zaistnienie tego skutku przewidując i na to się godząc" - poinformowano w komunikacie.

Za przerwanie ciąży bez zgody matki, czyli przestępstwo z art. 153 Kodeksu karnego grozi do 10 lat więzienia. Za znęcanie się kara wynosi do lat pięciu, ale gdy jest stosowane ze szczególnym okrucieństwem, może wynieść 10 lat. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje