Reklama

Reklama

Dolnośląskie: Odnalazła się 8-latka, która zaginęła dzień wcześniej

8-latka z Kiełczowa na Dolnym Śląsku szczęśliwie odnalazła się po wielogodzinnych poszukiwaniach. "Dziewczynka jest już w rodzinnym domu w Kiełczowie, dobre wieści zostały potwierdzone z Komendantem Policji w Długołęce" - napisał w mediach społecznościowych wójt gminy Długołęka.

"Dziękuję Wam bardzo za zaangażowanie, dobro wraca" - dodał Wojciech Błoński. Pytany na antenie Polsat News, czy dziewczynka sama wróciła do domu, nie chciał odpowiedzieć. - Najważniejsze, że jest cała i zdrowa, znowu z rodzicami - powiedział. 

Jak mówił, w czasie poszukiwań od wczorajszych godzin wieczornych, pogoda była bardzo niekorzystna ze względu na padający deszcz. - Pełno mieszkańców szukało dziewczynki nawet o 4 rano. Ogromne podziękowania i ogromna wdzięczność - dodał.  

Jak poinformował rzecznik wrocławskiej policji, "jedna z mieszkanek uprawiających poranny jogging zauważyła dziewczynkę i zaopiekowała się nią". - Poprosiła jednego z kierowców i razem podwieźli 8-latkę do miejsca jej zamieszkania, bo oboje wiedzieli, że dziecko jest poszukiwane - powiedział. 

Reklama

Dodał, że okoliczności zaginięcia dziewczynki są obecnie wyjaśniane przez policjantów.

Przypomnijmy, 8-latka wyszła sama z domu sama w piątek między godziną 15 a 16. Jej telefon miał być rozładowany. - Rodzice zawiadomili policjantów w piątek po południu. Ogłosiliśmy alarm  - mówił Łukasz Dutkowiak, rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, cytowany przez "Gazetę Wrocławską". 

Akcja poszukiwawcza była prowadzona także w nocy - z udziałem policji, straży, ale też ochotników. Brały w niej udział również psy.  

Jak mówi policja, działania poszukiwawcze były szeroko zakrojone.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama