Reklama

Reklama

Dolnośląskie: Maszynista został oślepiony laserem

​Maszynista Kolei Dolnośląskich został oślepiony laserem tuż przed wjazdem na peron stacji Jezierzany. Wszystko zarejestrowały dwie kamery. Na szczęście obyło się bez groźnych konsekwencji dla pasażerów pociągu relacji Lubań Śląski - Wrocław Główny i pracownika, który zaraz po tym zdarzeniu zaalarmował służby.

"Dwukrotnie, w odstępach czasowych, nasz maszynista przeszedł badania okulistyczne, aby wykluczyć uszkodzenie wzroku. Przez kilka pierwszych dni jego wzrok był podrażniony, musiał zakraplać oczy. Na szczęście do trwałego uszkodzenia nie doszło" - mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Na nagraniu z kabiny pociągu widać, jak maszynista został chwilowo oślepiony wiązką. Sprawa została zgłoszona na policję. 

"Takie skandaliczne zachowania są niebezpieczne nie tylko dla zdrowia kierującego, ale i zagrażają bezpieczeństwu pasażerów" - dodaje Bartłomiej Rodak. 

Rzecznik podkreślił, że bezpieczeństwo podróżnych i pracowników jest dla Kolei Dolnośląskich priorytetem. "Dlatego reagujemy stanowczo. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takich zachowań" - stwierdził.

Mateusz Czmiel

Reklama

Nicole Makarewicz

Czytaj w RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy