Reklama

Reklama

Dolnośląskie: Libańczyk wypadł z paralotni. Nie żyje

30-letni Libańczyk wypadł z paralotni w Borowej koło Oleśnicy (woj. dolnośląskie) - podaje "Gazeta Wrocławska". Mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych ran. Do sądu trafił akt oskarżenia, w którym prokuratura zarzuca przestępstwo pilotowi i organizatorowi lotu.

Feralny lot miał być prezentem, który Filip R. sprawił 13 czerwca zeszłego roku dla swojego ojca i pochodzącego z Libanu kolegi. Loty paralotnią były zorganizowane przez klub sportów ekstremalnych w Borowej koło Oleśnicy.

Jak pierwszy lot odbył ojciec Filipa R. Przelot przebiegł bez żadnych zakłóceń, mężczyzna nagrał całość za pomocą kamery. Po chwili miejsce w paralotni zajął kolejny pasażer. Jak relacjonują świadkowie, coś było nie w porządku od samego początku lotu.

Najpierw paralotnia ponownie wylądowała, bo Libańczyk źle usiadł. Później ciągle pozostawał w pozycji wyprostowanej - pisze "Gazeta Wrocławska". Po okołu dwóch minutach mężczyzna zaczął krzyczeć. Okazało się, że jego uprząż nie jest zapięta. Pasażer spadł na ziemię. Jego życia nie udało się uratować.

Prokuratura postawiła zarzuty pilotowi i organizatorowi lotów. Pilotujący paralotnię mężczyzna powinien sprawdzić, czy uprząż pasażera jest prawidłowo zapięta. Nie zrobił tego. 

Pilot przyznał się do postawionego mu zarzutu. Drugi z oskarżonych nie przyznaje się. Jak twierdzi, nie pełnił funkcji organizatora lotów.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy