Reklama

Reklama

Dolnośląskie: Ktoś podpalił szczeniaka. Wyznaczono nagrodę za wskazanie sprawcy

W sobotę na jednej z ulic w Długopolu Dolnym (wieś położona w woj. dolnośląskim) zauważono psa z rozległymi ranami na ciele. Zwierzę najprawdopodobniej zostało podpalone lub oblane żrącą substancją. Za pomoc w znalezieniu sprawcy wyznaczono nagrodę.

Ranne zwierzę zostało wyrzucone z samochodu. Na miejsce wezwano policję, która z kolei o sprawie powiadomiła weterynarza.

Reklama

Jak mówiła w rozmowie z TVN24 oficer prasowy kłodzkiej policji, Wioletta Martuszewska, pies miał m.in. obrażenia po wypaleniu sierści i skóry na klatce piersiowej. Oszacowano, że ma zaledwie pół roku.

Zwierzę przeszło już operację.

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Komisariat policji w Bystrzycy Kłodzkiej. Osoby, które mają jakiekolwiek informacje o właścicielu lub sprawcy czynu, proszeni są o kontakt z funkcjonariuszami pod numerem telefonu 74 811 11 03. Można też dzwonić pod 112.

O sprawie na profilu na Fascebooku informuje także wrocławska Ekostraż. Jak czytamy, do wolontariuszy dotarły deklaracje nagród za wskazanie sprawcy w łącznej wysokości pięciu tysięcy złotych.

Ekostraż prowadzi także zbiórkę na leczenie nowego podopiecznego. Na ten cel zebrano już ponad pięć tysięcy złotych. Jak podaje organizacja, zwierzę znalazło również nowych właścicieli.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy