Reklama

Reklama

Dolnośląskie: Dwie osoby zatrzymane w akcji ABW

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Dzierżoniowie zatrzymali w sobotę dwie osoby ze środowiska neofaszystów. Prokuratura poinformowała, że w mieście miał się odbyć koncert propagujący tę ideologię.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prokurator Tomasz Orepuk poinformował w niedzielę PAP, że w efekcie akcji zatrzymano dwóch mężczyzn, organizatorów koncertu.

"W poniedziałek zostaną doprowadzeni do prokuratury. Nie chcę jeszcze mówić o ewentualnych zarzutach, które zostaną im postawione, ponieważ wciąż trwają czynności śledcze i analizowany jest materiał dowodowy" - powiedział prokurator.

Dodał, że w akcji ABW i policji, która trwała od popołudnia w sobotę, uczestniczyło 300 funkcjonariuszy. Dokonano przeszukań kilkunastu miejsc m.in. pomieszczeń i pojazdów oraz wylegitymowano ponad sto osób.

Reklama

W Dzierżoniowie był zaplanowany w sobotę koncert organizowany przez środowiska neofaszystowskie, który w efekcie działań służb się nie odbył.

Działania ABW i policji odbyły się na polecenie Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, która prowadzi w okręgu świdnickim wszystkie śledztwa związane z propagowaniem nienawiści oraz systemów totalitarnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje