Reklama

Dolnośląskie: Była posłanka PSL skazana. Fałszowała dokumenty medyczne do ZUS

Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie skazał byłą posłankę Ruchu Palikota i PSL, lekarkę Halinę Sz.-R. na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Była posłanka została oskarżona o fałszowanie dokumentacji medycznej, dotyczącej historii przebiegu ciąż jej pracownic. Tym samym próbowała wprowadzić ZUS w błąd.

O wyroku, który zapadł przed Sądem Rejonowym w Dzierżoniowie, poinformowała w piątek rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy sędzia Marzena Rusin-Gielniewska.

Sąd wymierzył Halinie Sz.-R. karę roku więzienia w zawieszaniu na dwa lata. Orzekł też karę grzywny w wysokości 7,5 tys. zł. Kobieta nie może też przez rok wykonywać zawodu lekarza specjalisty ginekologa-położnika.

Wprowadzała ZUS w błąd

Sz.-R. została oskarżona o to, że w kwietniu 2020 r., jako lekarz ginekolog, wystawiła dokumenty zawierające nieprawdziwe historie choroby oraz karty przebiegu ciąży. Dokumenty zostały wystawione pracownicom firmy, której właścicielem jest Sz.-R. Według lokalnych mediów była posłanka jest właścicielką hotelu w Dzierżoniowie, a dzięki oszustwie jej pracownice miały dostawać z ZUS-u zasiłek w wysokości 100 proc. pensji.

Reklama

Wyrok dzierżoniowskiego sądu jest nieprawomocny.

Sz.-R. w ławach poselskich zasiadała w latach 2011-2015. Do Sejmu dostała się z list Ruchu Palikota; w 2013 r. przystąpiła do klubu parlamentarnego PSL.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) | ZUS

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy