Reklama

Reklama

Dolnośląskie: 62 osoby na kwarantannie po akcji oddawania krwi

Po akcji charytatywnej zorganizowanej w Lubawce na Dolnym Śląsku 62 osoby zostały skierowane na kwarantannę. W trakcie akcji oddawano honorowo krew i okazało się, że jedna z osób pracujących w krwiobusie jest zakażona.

Grażyna Smok, zastępca inspektora PSSE w Kamiennej Górze, poinformowała, że sobotę (29 sierpnia) w Lubawce odbywała się akcja charytatywna, podczas której uczestnicy oddawali krew.

"W tym celu przyjechał krwiobus z Wałbrzycha. Zachowywano wszelkie wymagane zasady bezpieczeństwa, wszyscy byli maseczkach i utrzymywali dystans. W trakcie akcji osoba, która w krwiobusie spisywała dane osobowe dawców, telefonicznie została poinformowana, że jej test na koronawirusa jest dodatni. Akcję przerwano" - powiedziała Smok.

Wyjaśniła, że wszczęto postępowanie epidemiologiczne między innymi na podstawie listy krwiodawców. Z tego powodu w Lubawce 51 osób skierowano na kwarantannę.

Reklama

W związku z tym zakażeniem w powiecie wałbrzyskim skierowano 11 osób na kwarantannę, a kolejnych 20 osób jest pod nadzorem sanitarnym, częściowo wstrzymano także akcje poboru krwi w terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy