Reklama

Reklama

Dolnośląskie: 21-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa policjantki

Mężczyzna, który w trakcie interwencji zaatakował policjantkę z komisariatu w Dzierżoniowie, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. 21-latek dusił funkcjonariuszkę. Trafił do aresztu. Grozi mu dożywocie.

Jak poinformował w sobotę asp. szt. Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji, do zdarzenia doszło kilka dni temu, kiedy dwie funkcjonariuszki dzierżoniowskiej policji udały się do Piławy Górnej, aby zatrzymać poszukiwanego mężczyznę. Nakaz jego zatrzymania wydał sąd.

Jak ustaliła policja poszukiwany 21-latek miał przebywać w jednym z lokali gastronomicznych. "W trakcie czynności legitymowania, ukrywający się usiłował wprowadzić w błąd funkcjonariuszki, co do swojej tożsamości. Gdy policjantki zorientowały się, że mężczyzna próbuje podawać błędne dane podjęły decyzję o zatrzymaniu. W związku z tym podjął on próbę ucieczki" - przekazał Jabłoński.

Reklama

"Mężczyzna zaczął dusić policjantkę"

Jak wyjaśnił, policjantki rozdzieliły się, aby zatrzymać uciekiniera. Jedna z nich wbiegła na teren gęsto porośnięty krzewami, gdzie została zaatakowana. "Wywiązała się szarpanina. Mężczyzna zaczął dusić policjantkę. Z pomocą przybiegła druga funkcjonariuszka, która widząc, że życie jej partnerki jest zagrożone, zdecydowała się oddać strzały ostrzegawcze. Nie przyniosło to jednak efektu, a podejrzany w dalszym ciągu nie reagował na polecenia" - relacjonował Jabłoński.

Ostatecznie policjantkom udało się zatrzymać mężczyznę, także dzięki pomocy przypadkowego przechodnia.

Prokuratura postawiła 21-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec mężczyzny 2-miesięczny tymczasowy areszt. Podejrzanemu grozi teraz dożywocie. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy