Reklama

Reklama

Brutalne zabójstwo na Dolnym Śląsku. Areszt dla 18-latka

Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich aresztował na trzy miesiące 18-letniego Marcela C., który jest podejrzany o zabójstwo rodziców i 7-letniego brata. Do zbrodni doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w domu jednorodzinnym w tym mieście.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec C. trzymiesięczny areszt - przekazał we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk.

Reklama

Prokuratura postawiła 18-latkowi zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem rodziców oraz brata. "W przypadku rodziców podejrzany dokonał zabójstwa w celu uzyskania korzyści majątkowych, ponieważ zabrał z domu około 10 tys. złotych" - powiedział wcześniej prokurator Orepuk.

18-latek przyznał się do winy

Dodał, że C. przyznał się do winy i opisał przebieg zdarzenia. Prokurator powiedział, że 18-latek wskazał motywy popełnionej przez niego zbrodni, ale śledczy na razie ich nie ujawniają. "To będzie jeszcze weryfikowane przez prokuratora" - zapowiedział rzecznik.

Prokurator Orepuk przekazał, że narzędziem zbrodni była siekiera. Nastolatek wskazał miejsce jej ukrycia oraz miejsce, w którym po zabójstwie spalił swoją odzież.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że C. w chwili popełnienia zbrodni nie był pod wpływem środków odurzających. Śledczy czekają jednak jeszcze na wyniki badań krwi podejrzanego.

We wtorek w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu rozpoczęła się sekcja zwłok ofiar zbrodni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje