Reklama

Atak na 10-latkę w Kamiennej Górze. Wątpliwości ws. działań policji

Czy policja w Kamiennej Górze zignorowała zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który odwiedził miejscowy urząd pracy? Sprawę bada obecnie miejscowa prokuratura. 27-latek po wizycie w urzędzie poszedł do centrum miasta, gdzie siekierą zaatakował 10-letnią dziewczynkę.

Śledczy zabezpieczyli już nagrania rozmów z numeru alarmowego. Teraz będą sprawdzać, czy i o której godzinie o agresywnym 27-latku została poinformowana policja. Jeżeli okaże się, że taki telefon był przed atakiem na dziewczynkę, to niewykluczone, że wszczęte zostanie postępowanie w kierunku uchybień i niedopełnienia obowiązków przez policję.

W czwartek 27-latek usłyszał zarzut zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Trafił na trzy miesiące do aresztu. Mężczyzna przyznał się do zabicia dziewczynki. Na pytanie adwokata, czy żałuje tego, stwierdził: Tak, żałuję.

Reklama

Samuel N. powiedział śledczym, że zaatakował dziewczynkę, bo był zdenerwowany. Chciał się zemścić na urzędnikach, którzy wcześniej nie przyznali mu zasiłku dla bezrobotnych. Udał się do Urzędu Pracy, wszedł do pierwszego lepszego biura, polecił pani, żeby zamknęła drzwi, bo "ma sprawę". Chciał ją zabić. Była tam taka głośna wymiana słów. Z góry zeszły inne osoby, opuścił Urząd Pracy i udawał się w kierunku rynku. Widział, że z naprzeciwka idzie kobieta z dzieckiem, która go minęła. Absolutnie nie miał zamiaru, aby robić krzywdę komukolwiek, ale w pewnym momencie zrobił to, ale nie potrafił powiedzieć dlaczego - relacjonuje Helena Bonda z prokuratury w Kamiennej Górze.

Samuel N., po tym jak opuścił urząd, swoją agresję postanowił wyładować na przypadkowej osobie. Samuel N. nie znał ani dziewczynki, ani jej rodziców. W czasie przesłuchania zeznał, że nie leczył się psychiatrycznie, a wczoraj nie był pod wpływem żadnych środków odurzających.

We wtorek mężczyzna ma zostać zbadany przez biegłych psychiatrów. W sobotę ma się odbyć pogrzeb 10-letniej Kamili. Ulicami Kamiennej Góry przejdzie też marsz milczenia.


Atak 27-latka nastąpił przed księgarnią w samym centrum miasta. Dziewczynka wchodziła do lokalu razem ze swoimi rodzicami. Napastnik podbiegł do niej i uderzył w głowę siekierą.

Chwilę później został zatrzymany przez świadków. Potem na miejscu zjawili się też policjanci.

- Doszły mnie słuchy od znajomych, że ten mężczyzna już wcześniej biegał po ulicy z siekierą. Dlaczego nikt tego wcześniej nie zgłosił na policję - nie wiem - już w środę mówiła reporterowi RMF FM mieszkanka Kamiennej Góry.

Bartek Paulus

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy