Reklama

Reklama

Alarm przeciwpowodziowy w gminie Marcinowice. Zamknięto część dróg

Na trzech rzekach w gminie Marcinowice na Dolnym Śląsku odnotowano przekroczenie stanów alarmowych, dlatego wojewoda zdecydował o wprowadzeniu alarmu przeciwpowodziowego. Miejscami sytuacja jest trudna, a prognozowane intensywne opady mogą jeszcze bardziej zwiększyć poziom wód. W gminie zamknięto część dróg.

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski poinformował, że w związku z przekroczeniem stanów alarmowych na rzekach wójt gminy Marcinowice ogłosił w niedzielę alarm przeciwpowodziowy w gminie.

Marcinowice są oddalone od Wrocławia o około 40 km. 

"Mieszkańców prosimy o zabezpieczenie swojego dobytku przed lokalnymi podtopieniami oraz o śledzenie alertów pogodowych" - apelują władze gminy. 

Czarna Woda występuje z wałów

Przekroczenia są notowane na rzece Czarna Woda, w górnym biegu Bystrzycy przed zbiornikiem wodnym w Mietkowie oraz na rzece Strzegomce. IMGW prognozuje, że intensywne opady mogą jeszcze podwyższyć poziom wody w tych rzekach. Prognozę wystąpienia tego zjawiska do godz. 18 oszacowano na 90 proc.

Reklama

Czarna Woda występuje z wałów, dlatego też zamknięto kilka dróg wewnętrznych w gminie w miejscowościach: Zebrzydów, Wiry, Wirki, Mysłaków, Kątki. Zamknięte drogi to: 

- droga transportu rolnego Mysłaków-Kątki-Wirki,
- droga wewnętrzna - Strzelce na wysokości posesji od 54 do 65,
- droga wewnętrza Wiry - prowadząca do posesji od 32 do posesji 37,
- Zebrzydów - drogi wewnętrze wzdłuż potoku Czarna Woda,

Aktualne ostrzeżenia hydrologiczne sprawdzisz tutaj 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy