Reklama

Akcja GOPR w Karkonoszach. W góry poszli w dresie. Jest nagranie z akcji ratunkowej

Akcja GOPR w Karkonoszach. Ratownicy uratowali dwóch turystów, którzy utknęli w górach. Obaj mężczyźni byli w stanie hipotermii - w góry wybrali się ubrani tylko w dresy. Ratownicy grupy GOPR Karkonosze opublikowali film z trudnej akcji ku przestrodze.

Akcję ratowników karkonoskiego GOPR przeprowadzono w rejonie Spalonej Strażnicy w masywie Śnieżki w nocy z piątku na sobotę 4 lutego. 

Karkonoski Park Narodowy ostrzegał wcześniej, że w górach panują bardzo trudne warunki. 

Ratownicy odnaleźli dwóch mężczyzn w stanie hipotermii. Turyści, którzy ubrani byli tylko w dresy, przeżyli i zostali przewiezieni do szpitala.

Karkonosze. Nocna akcja GOPR. Ratownicy opublikowali film

"Udostępniamy film z działań, prowadzonych w bardzo trudnych warunkach. W piątek do późnych godzin nocnych prowadziliśmy akcję ratunkową. Ewakuowaliśmy z gór dwóch turystów. Jeden z mężczyzn opadł z sił, był bardzo mocno wychłodzony i nie był w stanie samodzielnie się poruszać. Dzięki pomocy napotkanego na szlaku turysty, dotarli w bezpiecznie miejsce" - poinformowało karkonoskie GOPR.

Reklama

Na filmie widać ekstremalne warunki, w jakich ratownicy prowadzili akcję. Jeden z mężczyzn wręcz zamarzł, a twarz pokrywa mu lód.

Karkonoski GOPR podniósł kilka dni temu stopień zagrożenia lawinowego do trzeciego. Karkonoski Park Narodowy jeszcze w niedzielę ostrzegał przed kilkumetrowymi zaspami, które utrudniają wędrówki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Śnieżka | Karkonosze | GOPR

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy