Reklama

Reklama

19-latek zabił rodziców i brata. Jest opinia biegłych psychiatrów

19-latek z Ząbkowic Śląskich, który jest podejrzany o to, że w grudniu 2019 roku zabił swoich rodziców i siedmioletniego brata, był w chwili popełnienia czynu poczytalny. Wynika tak z opinii sporządzonej przez biegłych psychiatrów. Chłopak najpierw upozorował napad na dom i spalił swoje ubrania. Ostatecznie przyznał się jednak do zbrodni.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk poinformował, że śledczy dostali już opinię biegły psychiatrów dotyczącą 19-latka podejrzanego o trzykrotne zabójstwo. - Z opinii  wynika, że Marceli C. w chwili popełnienia czynu był poczytalny i obecnie też jest poczytalny. Może zatem stanąć przed sądem - powiedział prokurator.

Śledczy czekają jeszcze na opinię biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. J. Sehna w Krakowie dotyczącą motywacji sprawcy. Powinna zostać sporządzona do końca marca.

Marceli C. od dnia zbrodni - 9 grudnia 2019 roku - jest tymczasowo aresztowany.

Reklama

Odkryli ciała zamordowanych rodziców i brata

Do tragedii doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek z Ząbkowicach Śląskich. 

Marceli C. wszedł na dach domu i zadzwonił na policję, zgłaszając napad, który upozorował, m.in. rozrzucając rzeczy i meble w domu, w którym policjanci odkryli ciała zamordowanych siekierą rodziców i siedmioletniego brata.

Przyznał się do zbrodni

Podczas przesłuchania nastolatek przyznał się do zabicia rodziny i wskazał ukrytą siekierę oraz miejsce, w którym po zabójstwie spalił swoje ubranie. Prokuratura postawiła mu zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem rodziców oraz brata.

Marceli C. opisał przebieg zdarzenia. Śledczy informowali, że nastolatek wskazał motywy popełnionej przez niego zbrodni, ale ich nie ujawnili.

Rodzina była zamożna. Chłopak miał opinię spokojnego licealisty. Najstarszy syn małżeństwa C. jest dorosły i był w momencie zbrodni poza rodzinnym domem.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy