Reklama

Reklama

17-latek, który zaatakował pielęgniarkę, odpowie za usiłowanie zabójstwa

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 17-letni Krystian B., który będąc pacjentem szpitala, w środę zaatakował nożem pielęgniarkę i poważnie ranił ją w plecy. Prokuratura złożyła też wniosek o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego.

Do napaści doszło w środę wieczorem, gdy Krystian B. przebywał w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym jako pacjent kliniki pediatrii i chorób infekcyjnych przy ul. Chałubińskiego we Wrocławiu.

Reklama

"Pielęgniarka weszła do sali, w której przebywał Krystian B. Następnie podała mężczyźnie leki, a gdy odwróciła się, żeby wyjść, została zaatakowana przez niego nożem. Napastnik porzucił nóż na miejscu zdarzenia i zbiegł ze szpitala. Pokrzywdzonej została udzielona niezbędna pomoc medyczna, kobieta została przewieziona do innego z wrocławskich szpitali celem dalszej hospitalizacji. Krystian B. został zatrzymany następnego dnia po zdarzeniu" - przekazała w piątek PAP ustalenia śledztwa rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk.

Obrażenia pielęgniarki

"Pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci trzech ran kłutych okolicy międzyłopatkowej z kanałami drążącymi do obu jam otrzewnowych z prawdopodobieństwem uszkodzenia miąższu płuc, krwawieniem do jam opłucnowych, skutkujące powstaniem m.in. obustronnej odmy opłucnowej, złamania żebra czwartego przykręgosłupowo po stronie lewej. Obrażenia te stanowią ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu" - dodała rzecznik.

Zarzuty dla sprawcy

17-letni Krystian B. usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Ze względu na uzasadnione przypuszczenie, że podejrzany na wolności będzie utrudniał prowadzenie postępowania przygotowawczego, i mając na uwadze grożącą mu surową karę, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Krystiana B. na trzy miesiące.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy