Reklama

Reklama

13-latka urodziła dziecko. Sprawą zajęła się prokuratura

13-latka urodziła dziecko w Głogowskim Szpitalu Powiatowym. Sprawę potwierdziła rzeczniczka placówki Ewa Todorov, która dodała również, że zawiadomiono w tej sprawie prokuraturę.

Na początku listopada w Głogowskim Szpitalu Powiatowym 13-latka urodziła dziecko. Jak podaje portal glogownaszemiasto.pl, nastolatka to uczennica jednej z tamtejszych szkół, do której trafiła pod koniec października. 

Rzeczniczka prasowa głogowskiego szpitala Ewa Todorov potwierdziła, że taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce. - Zgodnie z procedurami w takich przypadkach powiadomiono prokuraturę - dodała. 

Zarówno nowonarodzone dziecko jak i jego matka czują się dobrze, jednak jak zaznacza portal, "to jedna z najmłodszych matek w kraju". Najmłodsza nastolatka, która urodziła w Polsce była rok młodsza, miała 12 lat.

Reklama

Nastoletnia ciąża. Zawiadomiono prokuraturę

Tak jak stwierdziła rzeczniczka szpitala w Głogowie, sprawa została przekazana prokuraturze i w tej sprawie wszczęto postępowanie. 

- Prowadzimy w tej sprawie postępowanie, jednak ze względu na dobro małoletniej nie mogę udzielić na jego temat żadnych szczegółowych informacji - mówi Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy w rozmowie z portalem. 

Rzeczniczka nie udzieliła również informacji pod jakim kątem prowadzone jest postępowanie. Ojcem dziecka jest najprawdopodobniej pełnoletni chłopak, dlatego śledztwo może dotyczyć współżycia z osobą niepełnoletnią. Za ten czyn grozi nawet do 12 lat więzienia. 

Jak dodano, na ten moment nie wiadomo, czy ktoś usłyszał zarzuty w tej sprawie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy